Skrydžio trukmė: apie 4 val 

Geriausias metas keliauti: gegužės  - spalio mėn. 

Viena iš įdomiausių vasaros poilsio vietų – Kipras, dažnai pravardžiuojamas „dievų žaidimų aikštele“. Užtenka pasilypėti ant kiek aukštesnės uolos ir apsižvalgyti aplinkui. Istorinės vietos, kuriose vis dar sklando legendos, girdėtos dar mokykloje, puikiai dera su nuostabia gamta bei klimatu.

Viešbučių greita paieška>>

Automobilių nuomos greita paieška>>

Kodėl verta rinktis Kiprą?

  • Nuostabi gamta su devynis mėnesius trunkančia vasara;
  • Kipras, trečioji pagal dydį sala Viduržemio jūroje, yra trijų žemynų sankryžoje – čia susikerta keliai, vedantys į Afriką, Europą ir Aziją. Galima sakyti, kad saloje yra tik du metu laikai: vasara, kuri trunka devynis mėnesius, o likę trys menesiai pačių salos gyventojų yra vadinami „pavasariu“.  Saulė saloje šviečia 340 dienų per metus. Salos gyventojai dažnai giriasi, kad Kipras – vienintelė vieta pasaulyje, kur ryte paslidinėjęs kalnuose, popiet gali kaitintis saulėje ir maudytis jūroje. Sniegas Trodos kalnuose laikosi iki pat kovo pabaigos.
  • Ne vieną amžių skaičiuojanti turtinga istorija;
  • Kipras, tai sala, kurioje gimė garsioji meilės, grožio bei palaimos deivė Afroditė. Tiek senųjų Olimpo dievų šventosios vietos, tiek ir gimtuoju deivės miestu laikomas Pafas – leidžia sekti Afroditės pėdomis ir iš naujo pažinti antikos istoriją. Ne ką mažiau įspūdingą istoriją saugo ir šalies sostinė Nikosija - vienintelė į dvi dalis padalinta sostinė, nes, kaip žinia, salą valdo tiek graikai, tiek turkai.
  • Senos vyninkystės tradicijos;
  • Kipro vynuogininkystė bei vynininkystė turi labai senas, 4000 metų siekiančias tradicijas. Ne veltui kitas, ne ką mažiau nei Afroditė garbinamas dievas Kipre – Dionizas, kuris laikomas vynuogių, vyndarystės bei ekstazės dievu.
  • Nacionalinės virtuvės šedevrai įtiks net ir didžiausiam gurmanui;
  • Būtina paragauti ir šios šalies nacionalinių patiekalų. Pagrindiniai mėsos patiekalai dažniausiai gaminami iš avienos. Vienas gardžiausių – sish kebo. Vegetarams turėtų patikti yalanci dolma. Kipriečiai turi ir savo unikalų sūrį – halloumi, gaminamą sumaišius karvės ir avies pieną.
  • Tinkamas tiek aktyviam, tiek ir  pasyviam poilsiui;
  • Aktyvių pramogų megėjai gali rinktis ne tik ekskursijas po salą, laipiojimą Trodos kalnuose ar vandens pramogas, bet ir šėliones iki ryto prašmatniuose klubuose. Mėgstantys ramesnį poilsį tikrai ras prieglobstį ramiuose gamtos kampeliuose bei jaukiuose laukiniuose paplūdimiuose, kuriuose aplink – nė gyvos dvasios. Kadangi sala ganėtinai nedidelė, keliauti po ją itin lengva.


KiprasKipras, trečioji pagal dydį sala Viduržemio jūroje, yra trijų žemynu sankryžoje – čia susikerta keliai, vedantys i Afrika, Europą ir Aziją. Kipre galima išvysti ne tik trijų žemynų augmenijos ir gyvūnijos, bet ir kulturos pedsaku, kuriuos cia paliko graikai, finikieciai, turkai, prancuzai, anglai. Kiekvienas atvykelis saloje randa užsiemima, atitinkanti jo norus ir poreikius. Ieškantieji istoriniu paminklu gali apžiureti Antikos laikus menancius griuvesius. Linksmybiu megejai gali per nakti šelti trankiu baru ir klubu šviesose. Aktyvu poilsi pripažistantys žmones gali keliauti po kalnus ar megautis vandens pramogomis. Salos gyventojai dažnai giriasi, kad Kipras – vienintele vieta pasaulyje, kur ryte paslidinejes kalnuose, popiet gali kaitintis sauleje ir maudytis juroje. Sniegas Trodos kalnuose laikosi iki pat kovo pabaigos. Šiuose kalnuose isikure senoviniai kaimeliai su siauromis, kartais niekur nevedanciomis gatvelemis. Kaimeliuose prie kavinukiu sauleje šildosi vyriškiai, mielai bendraujantys su turistais.

Kipre mylimos kates, atkeliavusios cia IV a. Tuo metu sala buvo apraizgę tūkstančiai nuodingų gyvačių, kurias išnaikinti nuspręsta atvežus šimtus kačių. Gyvunai buvo atplukdyti ir paleisti pieciausiame pusiasalyje, kuris dabar vadinamas „Kapo Gata“ (Kačių kyšulys). Rupintis katėmis patiketa vienuoliams. Vienuolyne iki šiol gyvena kelios vienuoles, prižiurincios senuose soduose ir pastatuose likusias kates.

Kipre daug sauletų dienų. Čia švelnios, drėgnos žiemos, karštos ir gana sausos vasaros. Dėl didelių vandens masių artumo skirtumas tarp žiemos ir vasaros temperatūrų yra nežymus. Vasaros sezonas tęsiasi nuo kovo iki lapkricio. Liepos ir rugpjucio menesiai yra patys šilciausi, kuomet temperatura beveik visoje saloje pakyla iki 40°C laipsniu karšcio. Vidutine temperatura sezono metu – 25–30°C. Patys kiprieciai sako, jog nuo kovo iki lapkricio šalyje yra vasara, o likusius tris menesius – pavasaris. Todel net vadinamaji pavasari galima maudytis juroje, kurios vandens temperatura nenukrenta žemiau 18 –19 laipsniu.