Rumunija – garsiojo grafo Drakulos gimtinė, apipinta mistiškais pasakojimais ir legendomis, kurios iki šiol kelia baimę ir žadina smalsumą. Paslaptinga šalis traukia lyg magnetas, tačiau čia atvykstančius pasitinka ne ant medinių kuolų susmaigstytos vampyrų galvos, o nuostabaus grožio gamta, kerinti Juodosios jūros pakrantė ir jaukūs miesteliai.

Klimatas Rumunijoje

Rumunijoje vyrauja vidutinių platumų pereinantis į žemyninį klimatas. Vasaros šalyje – šiltos ir sausos, žiemos – šaltos ir snieguotos. Vidutinė metinė temperatūra šalies pietuose siekia 11 °C, šiaurėje – 8 °C. Gausiausi turistų antplūdžiai – birželį-rugpjūtį, tad norintys išvengti grūsčių ir aukštų kainų, renkasi rugsėjį ir spalį arba keliauja balandžio ir gegužės mėnesiais.

Maistas Rumunijoje

Aštraus maisto mėgėjai Rumunijoje turėtų pasijusti tarsi rojuje. Šalies virtuvė garsėja itin gausiu daržovių, vaisių, įvairiausių žalumynų ir aštrių prieskonių asortimentu.  Daržovės dažniausiai marinuojamos ir patiekiamos kartu su žuvies ir mėsos patiekalais, kurie sunkiai įsivaizduojami  be tradicinio aštraus padažo. Šalyje labai populiarūs žuvies ir daržovių troškiniai, ant žarijų ar  grotelių keptos bei troškintos daržovės – įdarytos paprikos (ardei umpluti), baklažanų ir faršo apkepas (musaka), įdaryti kopūstai (sarmale). Rumunijoje klesti medžioklė, todėl vertinami žvėrienos valgiai, ypač stirnienos nugarinė, iš kurios rumunai gamina kepsnius ir aštrius troškinius. Svečiuojantis šalyje, reiktų išmėginti ir labai aštrias dešrelės be odos (mititej), gausiai prieskoniais pagardintą ir pusiau išvirtą avienos krūtinėlę, kuri vėliau supjaustoma ir apkepama ant grotelių. Tradiciniai rumunų desertai – pusiau apvalus uogomis, uogiene ar varške įdarytas pyragas, įvairūs vaisiniai biskvitai, riešutiniai sausainiai. Kainos vietiniuose restoranėliuose tikrai nesikandžioja, pietūs asmeniui – iki 6 € (apie 27 Rumunijos lėjos).

Transportas

Rumunija gali didžiuotis puikiai išvystytu traukinių tinklu, kuris leidžia pasiekti net atokiausius šalies kampelius. Yra trys traukinių rūšys: vietiniai – tai patys pigiausi ir lėčiausi traukiniai, ekspreso – greitesni, tačiau brangesni ir greičiausi, bet ir brangiausi tarpmiestiniai traukiniai, kurie puikiai tinka ilgoms kelionėms. Traukinio bilietus vertėtų įsigyti iš anksto. Tai galima padaryti stotyje arba specialiose kasose. Rumunijos keliai tvarkingi, todėl galima nuomotis ir automobilį.  Tiesa, norint keliauti Rumunijos keliais, reikia įsigyti leidimą – vinjetę, kurios kaina yra 3 eurai savaitei. Be to, papildomai teks mokėti už važiavimą tiltais per Dunojų. Pats pigiausias būdas keliauti Rumunijoje – autobusai, o greičiausias – lėktuvai.

Apgyvendinimas

Rumunija – viena mažiausiai turistų lankomų šalių, todėl nakvynės kainos čia tikrai nesikandžioja. Nakvynė prabangiame viešbutyje su vandens pramogų ar SPA zona vidutiniškai kainuoja  apie 70 – 80 eurų. 2 – 3  žvaigždučių viešbutyje nakvynės kaina svyruoja maždaug nuo 25 iki 40  eurų. Mėgstantys bendrauti su kitais keliautojais gali apsistoti svečių namuose, kuriuose nakvynė kainuoja 8 – 15 eurų. Vykstantys su didesne draugų kompanija gali rinktis ir trumpalaikę butų nuomą. 2 – 3 kambarių buto nuomos kaina Rumunijoje prasideda vos nuo 40  eurų už parą.

Šventės ir festivaliai Rumunijoje

Liepos mėnesį vyksta tradiciniai festivaliai, kurių metu prisimenamos viduramžių tradicijos, apsirengiama tų laikų kostiumais, šokami šokiai, dainuojamos viduramžių dainos, rengiami turgeliai ir mugės. Spalio mėnesį vyksta Vyno gaminimo festivalis, žymintis vynuogių derliaus nuėmimo pradžią. Na ir žinoma kaip be rumuniško helovino Transilvanijoje, su kraupiais turais sekant Drakulos pėdomis. Rumunijoje gausu tiek tradicinės, tiek populiariosios muzikos festivalių, viduramžių švenčių, todėl kiekvienas gali atrasti kažką įdomaus.

Lauktuvės iš Rumunijos

Ką atvežti lauktuvių draugams ir giminaičiams – slyvų džemas, rankų darbo lėlės, vynas, keramika, tradicinės folkloro kaukės, šmaikštus suvenyras – česnakų „virvė“, atbaidysianti nuo vampyrų.

Kada geriausia keliauti?

Vasaros Rumunijoje būna karštos ir sausos. Liepos – rugpjūčio mėnesiais termometro stulpelis gali šoktelėti iki +25 – +35  laipsnių karščio, todėl, mėgstantys vėsesnius orus, kelionę turėtų planuoti pavasarį arba ankstyvą rudenį, kada lepina šilti iš švelnūs orai.  Žiemomis  vidutinė temperatūra yra -5  – +10 laipsnių šilumos.